endodonti logo
Endodonti Uzmanı

DOÇ. DR. ERHAN ÖZCAN

Endodonti Uzmanı

DOÇ. DR. ERHAN ÖZCAN

Erhan Özcan

Doç. Dr. Erhan Özcan

Erhan Özcan İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 2003 yılında mezun oldu.

2004 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Anabilim Dalında doktora çalışmalarına başladı.

Erhan Özcan, Farklı kök kanal dolgu maddelerinin ve yöntemlerinin kök kanalında ki bakteriyel sızıntıyı ve rezidüel mikroorganizmaları engellemedeki etkinliklerinin in-vitro olarak değerlendirilmesi isimli doktora teziyle 2009 yılında endodonti de bilim doktoru unvanı, 2014 yılında yine aynı üniversitede Doçent ünvanını almıştır. Doç. Dr. Erhan Özcan 2018 yılından itibaren ADC Ataşehir kliniğinde endodonti uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Kliniğimiz

Diş Kliniği

Ekibimiz

  • Doç. Dr. Erhan Özcan, Endodonti Uzmanı
  • Dr. Dt. Burak Aksu, Ortodonti Uzmanı
  • Dr. Koray Eryılmaz, Ortodonti Uzmanı
  • Dr. İrem Sakarya Aksu, Ortodonti Uzmanı
  • Dr. Tolga Pekperdahcı, Protez uzmanı
  • Dt. Özgür Yıldız, Diş Hekimi
  • Dr. Banu Kürkçü, Pedodonti uzmanı
Diş Kliniği
Diş Kliniği
Diş Kliniği
Diş Kliniği
Diş Kliniği
Diş Kliniği

UYGULANAN TEDAVİLER

Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi önerildiğinde tedaviye gecikmeden başlamanız önemlidir. İşlemleri geciktirmek, daha yaygın semptomların gelişme riskini artırır, çürük ilerleyebilir, diş enfeksiyonu gelişebilir.

Kanal Tedavisi Yenileme

Retreatment (kanal tedavisinin yenilemesi) Kanal tedavisi, diş çürümesi veya travma nedeniyle ciddi şekilde zarar görmüş bir dişi korumanın en etkili yöntemlerinden biridir. Özellikle bir endodontist tarafından uygulanan vakalarda başarı %95'in üzerindedir.

Kanal İçi Beyazlatma

Kanal İçi Beyazlatma Nedir? Kanal İçi Beyazlatma Nasıl Yapılır? Kanal içi beyazlatmanın en büyük avantajı dişin bütünlüğünün bozulmamasıdır, daha kolay, daha etkili ve daha ucuzdur.

Endodontik Cerrahi

Bazı durumlarda endodontik cerrahi ya da apikal rezeksiyon olarak bilinen bir tedavi önerilebilir. Apikal rezeksiyon, diş kökünün en ucunun çıkarılmasını ve uç kısmının doldurulmasını içerir.