endodonti logo
Endodonti Blog

Blog

Hamilelikte Diş Ağrısı Endodonti

Hamilelikte Diş Ağrısı

Hamilelik, vücudunuzda bir çok değişimin meydana geldiği bir dönemdir. Hormonal dalgalanmalar, yeme içme düzenindeki değişiklikler, aside daha fazla maruz kalma ve ağız hijyeni rutinindeki bozulmalar, hamilelikte diş problemleri oluşması riskini artırır.

devamı
Kanal Tedavisi Endodonti

Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi önerildiğinde tedaviye gecikmeden başlamanız önemlidir. İşlemleri geciktirmek, daha yaygın semptomların gelişme riskini artırır, çürük ilerleyebilir, diş enfeksiyonu gelişebilir.

devamı
Kanal Tedavisi Yenileme Endodonti

Kanal Tedavisi Yenileme

Kanal tedavisi, diş çürümesi veya travma nedeniyle ciddi şekilde zarar görmüş bir dişi korumanın en etkili yöntemlerinden biridir. Özellikle bir endodontist tarafından uygulanan vakalarda başarı %95'in üzerindedir.

devamı
Kanal İçi Beyazlatma Endodonti

Kanal İçi Beyazlatma

Daha önceki travma, enfeksiyon, ya da dişhekiminin uyguladığı restoratif prosedürler gibi nedenlerle dişlerde dıştan koyu, rengi bozulmuş bir görüntü oluşabilir. Estetik kayba yol açan bu durum özellikle ön dişlerde görülür ve genellikle tek dişi ilgilendirilir.

devamı
Endodontik Cerrahi Endodonti

Endodontik Cerrahi

Çoğu durumda, dişiniz kanal tedavisi gördükten sonra çok uzun yıllar ilave bir tedaviye ihtiyaç duymadan ağız içindeki varlığını korur. Ancak bazı durumlarda diş düzgün bir şekilde iyileşmeyebilir veya yeni bir enfeksiyon gelişebilir.

devamı
Rejeneratif Endodontik Tedavi Endodonti

Rejeneratif Endodontik Tedavi

Rejeneratif endodontik tedavi, günümüzde diş hekimliğindeki en önemli gelişmelerden biridir. Bir dişin pulpası iltihaplandığında, dişi ağızda tutmak için kanal tedavisi en önde gelen seçenektir.

devamı